İletişim
[email protected]
+90 242 258 1480
Organize Sanayi Bölgesi 1. Kısım Atatürk Bulvarı No:3 07190 Döşemealtı, Antalya
Takip Edin
Image Alt

Üretim Birimleri

Planlama

Proin gravida nibh vel velit auctor aliquet.

Müşteri temsilcilerimiz, müşterilerimizin işletmemizdeki gözü olarak, onlar adına tüm süreçleri koordine etmekte, siparişlerin en yüksek kalitede ve istenen zamanda müşteriye ulaşmasını sağlamaktadırlar. Satış sonrası ilişkiler de yine ilgili müşteri temsilcisinin takibinde olmaktadır.

Tasarım

Proin gravida nibh vel velit auctor aliquet aenean sollic.

Müşteri odaklılık ilkesi kapsamında hizmet standardını yükselten Ral Tekstil, müşterilerine üretim partnerliği yapmasının yanı sıra, tasarım sürecinde de partnerlik yapmaktadır.

Müşterilerin tarz ve stillerine uygun konseptler oluşturmak amacıyla tasarım ekibi kuran Ral Tekstil, belirli periyotlarda koleksiyonlar hazırlayarak müşterilerine sunmaktadır. Ayrıca tasarım ekibi, dünyadaki moda ve trendleri yakından takip etmektedir ve müşterilerine bu konuda destek sağlamaktadır.

Kesim

Proin gravida nibh vel velit auctor aliquet.

Kesimhanemizde Gerber ve Bullmer Kesim sistemleri kullanılmakta olup özel elektronik makine ile serim yapılmakta ve plotter cihazına bağlı cutter ile kesim yapılmaktadır. Üretilen tüm parçalar titizlikle metolanıp tasniflenmekte ve dikimhanelere göre paketlenmektedir.

Modelhane

Proin gravida nibh vel velit auctor aliquet aenean sollic.

Modelhane ekibimiz; ürünün tüm aşamalarında referans olması için örnek numuneyi büyük bir titizlikle çalışmakta ve sonrasında ilgili birimlere numuneleri teslim etmektedir. Son versiyon programlarla donatılmış bilgisayarlarla çalışan modelist ekibimiz, her türlü koleksiyon işlemlerine cevap verme yeteneğine sahiptir. Modelhane bölümümüz; hızlı servisi, uzman çalışanları, özel tasarım ve ürün geliştirme bölümleri ve bilgisayarlı kalıp sistemi ile işletmemizin en güçlü bölümlerindendir.

Nakış

Nakış bölümümüzde 3 adet Barudan ( 18 ve 15 kafa ) ve 1 adet Tajima ( 18 kafa ) makinamız ve 1 adet Tajima numune makinamız bulunmaktadır. Her türlü nakış deseni nakış desencimiz tarafından yapılmakta ve numune çalışmasından üretime kadar herşey bünyemizde tamamlanmaktadır.

Baskı

Ral Tekstil baskı alanında 3 ayrı bölüm olarak hizmet vermektedir. İçinde normal/ahtapot baskı , süblime/dijital baskı ve transfer baskı bölümlerini bir arada bulundurmaktadır.

Ahtapot baskı bölümünde; 1 adet Schenk ve 1 adet MHM ahtapot baskı makinaları bulunmaktadır ve 10 renge kadar baskı yapabilme kapasitesine sahiptir. Su bazlı pigment baskı, plastik baskı, eskitme baskı, aşındırma baskı, varak baskı, kabartma baskı, yüksek kalıp baskı, reflektör baskı ,frekans baskı, kauçuk baskı, gofre baskı ve flok baskı yapabildiğimiz baskı çeşitlerindendir.

Süblime/Dijital baskı bölümüzde 4 adet Roland ve 2 adet Mimaki baskı makinası ve 1 adet Monti Antonio roller press makinası bulunmaktadır. En iyi boya ve baskı kağıtlarıyla 100% polyester ve polyester karışım kumaşlara her türlü dizaynı fotoğraf kalitesinde baskı alabilmekteyiz.Tülden kalın dokuma kumaşlara kadar her kalınlıkta kumaş kalitesine baskı yapılabilmekteyiz.

Transfer baskı birimimizde10 adet press makinamız bulunmaktadır. Su bazlı transfer baskı, korumalı transfer baskı, 3D transfer baskı, reflektör transfer baskı gibi çok farklı çeşitte transfer baskı yapılmaktadır.

Kalite Kontrol

Üretim süreçlerimizden beklenen kalite standardına uygunluk, sürecin her aşamasında ayrı ayrı değerlendirildiği gibi son noktada geniş bir bakış açısıyla ve müşteri kriterlerinin de ışığında titizlikle denetlenir. Her bir parçanın kusursuzluğu kalite kontrol çemberinin nihai hedefidir. Tüm kontrollerimiz AQL 2,5 standartına göre yapılmaktadır. Onaylanan ürünler artık ütüye ve global yolculuklarına hazırdır.

Dikim

Her aşaması titizlikle geçen yarı mamuller, son aşama için dikimhane bölümüne teslim edilmektedir. Burada kesimhaneden gelen parçalar bant sistemi ile çalışan personel tarafından birleştirilmekte ve işlemler tamamlanmaktadır. Ral Tekstil dikimhanede kullanılan makinalarda Juki markasını tercih etmektedir.

Ütü Paket Sevkiyat

Her bir müşterimize ait etiketleme, paketleme ve sevkiyat prosedürü, ütü ve paketleme bölümümüz tarafından gerçekleştirilir. Hızlı, kesintisiz ve beklentileri %100 karşılayacak bir sevkiyatla üretim süreci tamamlanır.